Reference

„Na bylinkaření je nejtěžší udělat
první krok a to vyrazit ven na bylinky.“

Jana Hohnová

Kačko, máš velmi krásný projev, jsi příjemná a upřímná a je vidět, že bylinkám rozumíš a jsou celý tvůj život. Kurz byl pro mě velmi srozumitelný, pod tvým vedením jsem začala bylinky více v přírodě vyhledávat a zjišťovat, k čemu jsou dobré. Mám i spoustu nasušených bylin, bylinkaření mě začalo velmi bavit. Z kurzu si odnáším větší znalost bylin, krásně umíš vysvětlit, co přesně se u dané byliny používá a hlavně jak. Moc ti děkuji za „vtažení“ do světa bylin, odteď to je i můj svět. Ať se ti i nadále daří v tvé úžasné práci, moc ti držím palce a moc ti děkuji za tvoje nadšení a trpělivost.

Jana Janča Hohnová

průvodkyně kváskovým pečením, “S Jančou v kuchyni”

Do kurzu jsem vstoupila velmi intuitivně, táhlo mě to ke Katce, stejně jako k bylinkám. A udělala jsem opravdu moc dobře. Měly jsem s dcerami krásné léto plné voňavých sušených bylinek, mastí, olejů a čajových směsí.
Všechny informace o bylinkách a jejich přípravě byly velmi srozumitelně, s láskou a zároveň jednoduše vysvětleny, ve facebookové skupině byla příjemná atmosféra a Katka vždy pohotová a ochotná poradit a podpořit.
Těším se moc na další, protože to CO a JAK Katka předává, si opravdu nenechám ujít. Celý kurz byl nesmírným obohacením a já jsem moc ráda, že jsem si kurz (vlastně nám všem malým i velkým ženám doma) dopřála! Děkuju a opravdu moc doporučuju.

Zuzana

Královna bylinek Katka, jak jí s oblibou říkám, bylinkami zcela žije. Její příspěvky a kurzy mají spoustu zajímavých nápadů s bylinkami, které jsou jednoduše pochopitelné. 
V kurzu o bylinách jsem se dověděla i o knihách a aplikacích, které obsahují znalosti a ty, jsou ke sběru 
rostlinek nezbytné, protože je potřeba to téma uchopit do hloubky. Díky jejímu vhledu se dívám i já na bylinky 
novým způsobem. Katka mluví i o energii bylin a projevováním vděčnosti k přírodě, což se mnou velmi souzní.  Jako dárek jsem dostala krásný lněný šitý pytlík na sbírání bylin. Ani jsem netušila, co všechno se dá
sbírat a využít. Kdykoli jsem si něčím nebyla jistá, Katka mi se vším poradila a získala jsem další možnosti využití. 
Těším se na její další kurzy. Sbírat bylinky se dá celý rok.

Kamila N.

Kurz daleko předčil moje očekávání. Dosud pro mě bylinky znamenaly především nasušit a dělat následně čaje. Katka mi ukázala široké použití, které by mě zdaleka nenapadlo, ukázala přesně a jasně bylinky a ve skupině i připomínala, že teď je správný čas. Už s sebou nosím na vycházky pytlík pro případ, že potkám něco ke sběru. Neodkládám na příště, sbírám hned. Taky je moc fajn vidět, jak tím skutečně žije. Její nadšení je nakažlivé.

Jitka P.

Výborný kurz pro začátečníky — všechno názorné a přizpůsobené danému ročnímu období. Navíc Katka dost rychle reaguje na otázky a kdykoliv ráda pomůže s určením bylinky nebo třeba s užitím nějaké bylinky, která se ještě “neprobírala”, čímž vytvořila úžasnou atmosféru plnou podpory a díky tomu je strašně jednoduché se pro bylinky opravdu nadchnout!

Mirka V.

V kurzu jsem získala mnoho cenných informací, inspirací i praktických návodů od Katky Petrové, odborníka, který bylinám nejenom dobře rozumí, ale vnímá je i srdcem. Dozvěděla jsem se i o zajímavých tradicích našich předků. Dostala jsem odpovědi na všechny své otázky. Byla jsem motivovaná k prvnímu sběru bylin. Poprvé jsem vyrazila na byliny s košíkem a tím se definitivně změnil můj přístup. Teď už to bez bylin, které si sama natrhám a usuším a další podpory od bylinářky Kačky nepůjde 🙂

Kateřina Procházková

autorka projektu Radostné učení www.radostneuceni.cz

Tento kurz byl výjimečný ve všem. Káťa, bylinková Víla, a její video procházky, mě vždy nasytily energií, cítila jsem se více spojená s přírodou. Mám teď lepší pohled na využití bylinek a zařazení do našeho žití. Všechny smysly se radujou — vůně, hmat, barvy a tvar bylinek mi otevírají cestu k větší všímavosti. Naučila jsem se poznat bylinky, okolo kterých chodím každý den a vždy jsem je vnímala jen jako “to zelené na louce”. Děkuju, Káťo, těším se na další bylinkové putování.

Vlasta G.

Katcin kurz se mi líbil, mám ráda Katčinu energii a to, že dokáže člověka nadchnout do sběru bylinek. Bezva byly návody na výrobu z bylinek.

Zuzana V.

Kaččin přístup k bylinkám je skvěle inspirativní a jsem moc ráda, že jsem v kurzu byla. Videa jsou stručná, jdou hned k věci a celé je to zpracované tak, že mám vždycky chuť hned vyrazit ven, ať je kolik je =D Pokud uvažujete o bylinkách, tak můžu Kačku jedině doporučit =) 

Kateřina J.

Opět krásný a obsáhlý, videi nabitý kurz. Vše krásně vysvětleno, ukázáno a popsáno tak, že i absolutní laik jako jsem já vše krásně pochopí. Proto pokračuji i do letního kurzu, protože vědět vše o bylinkách, jak vypadají, co z nich se zpracovává a jak je neocenitelná dovednost, která mě absolutně chytla za srdce. Teď kudy chodím, tak se rozhlížím, co vše by se dalo posbírat a zpracovat. Opět děkuji Kačko za krásný kurz. Moc jsem si ho užila ❤️

Jana Hohnová

Káťa je velmi laskavým průvodcem bylin. Její znalosti a vztah k přírodě je velmi inspirující, obohacující. Její online bylinkový kurz rozhodně doporučuji. Je plný skvělých tipů, jak využívat byliny a umět s nimi zacházet. Vše jasné, srozumitelné a hlavně praktické. Skvělé návody a ukázky. Těším se na všechno bylinkové tvoření, které nás Káťa naučila. “Děkuji Katu…”

Míša Fialová

Kurz bol ako na mieru ušitý pre všetkých bežných ľudí, veľmi jemne a s láskou pripravený. Určite odporúčam 👍 Vďaka krásne.

Andrea O.

Kurz přináší ucelený přehled bylinek, které je možné sbírat a využít. Katka má spoustu zkušeností, které s láskou předává. Já jako začátečník mohu vše zužitkovat a nemusím se bát, že něco nezvládnu. V kurzu byla dostatečná a intenzívní podpora. Mám už od Katky pěknou skládačku na celý rok.

Kamila N.

V kurzové skupince byla příjemná atmosféra. Líbí se mi, že jsou všechny návody na jednom místě a nemusím hledat recepty po internetu. Budu se k nim ještě vracet. Káťo, díky za pohodovou energii, co z tebe vyzařuje. ❤

Zuzana K.