Ženská bylinná napářka

rozhovor s Ivetou Dušátkovou

Průvodkyně světem ženství

 

Iveta je certifikovaná poskytovatelka ženské bylinné napářky a průvodkyně světem ženství, zabývá se cykličností a sebeláskou. Pořádá ženské kruhy a rituály. Věnuje se také malování hennou. Můžete si u ní objednat konzultace nebo směsi na napářku, či hennu na malování. V tomto rozhovoru si budeme povídat o napářce.

Ivet,

co to vlastně ženská bylinná napářka je? 

 
Je to procedura, která poskytuje celostní péči o ženské zdraví. Má blahodárné účinky na tělo a umožňuje hlubokou relaxaci, která přispívá k pohodě a podpoře duševního zdraví. Takové wellness pro tělo i duši.
 
Je to starodávná praxe, při které sedíme nad vodní lázní s bylinkami. Napářku vnímám jako něžný rituál, který žena věnuje sama sobě.
 
Věřím, že tuto techniku oživení ženského lůna by měla znát každá žena a proto povědomí o ní s nadšením šířím do světa pořádáním přednášek, kurzů i individuálních konzultací.

S čím dokáže napářka ženám pomoci?

 

Napářka nám dokáže pomoci s gynekologickými i ne-gynekologickými obtížemi. Z těch ne-gynekologických je to např. podpora hlubokého spánku, detoxikace a pocit relaxace.
 
Z těch gynekologických je to např. podpora samočistící funkce dělohy, která vede k jejímu správnému fungování a podpoře plodnosti, úprava délky a intenzity menstruačního cyklu a snížení příznaků PMS.
 
Ráda bych zdůraznila, že ženská bylinná napářka není zázračná procedura, která okamžitě a po prvním napařování navodí všechny pozitivní účinky. Na většinu obtíží je zapotřebí napařovat 3 — 12 měsíců pravidelně.
těhotenství

Jsou situace, kdy ji není vhodné používat?

 
Ano, v napářce existují i kontraindikace a proto než si žena dopřeje první napářku, měla by vědět, za jakých situací se bylinná napářka nedoporučuje. Kdy ji zvážit, nebo rovnou odložit, aby byla ku prospěchu.
 
Kontraindikací napařování je menstruace, opakované krvácení v rámci jednoho cyklu, nebo nezvykle masivní menstruační krvácení; některé druhy antikoncepce (ty které zahušťují cervikální hlen), těhotenství do 38tt (poté se již napářka doporučuje), bakteriální infekce, horečka, zamlklé těhotenství, potrat, sterilizace tepelnou metodou, vaginální opary a po ovulaci v případě plánovaného rodičovství.
 

 

Co k jejímu provedení musíme mít?

 

Napářka je velmi dostupná procedura. Potřebujeme pouze hrnec, vodu, bylinky, napařovací pomůcku (lze však napařovat i bez pomůcek), deku a hlavně zhruba hodinu času – na přípravu, samotnou napářku a odpočinek po ní.

Na co se mají ženy zaměřit při výběru bylin?

 
Na záměr se kterým si napářku chtějí dopřát. Pokud má žena zdravý menstruační cyklus a napářku si dopřává 1–2x do měsíce, je výběr bylin zcela intuitivní.
 
Říká se, že pokud chodíte bosa po své zahradě, roste tam vždy to, co zrovna potřebujete.
 
Pokud se řeší konkrétní problém (silná, nepravidelná menstruace, polypy, cysty, snížené libido, vaginální suchost apod.) doporučuji nechat se vést, využít již namíchaných bylinných směsí, nebo možnosti konzultace, po které vám namíchám směs na míru, dle vašeho cyklu, potíží a záměru. 

Kde tě ženy mohou najít, případně kde najdou nabídku konzultací a produktů?

 

Součástí mých webových stránek www.ivetadusatkova.cz je i e‑shop, kde si (nejen) bylinné směsi můžete pohodlně koupit.

Potkat se můžeme i na sociálních sítích.
Facebook 
Twitter 
LinkedIn